Po spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia

Członkowie Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego spotkali się dzisiaj z Maciejem Miłkowskim, wiceministrem zdrowia, aby przedstawić problemy swoich placówek. „Stwierdzamy, że powstało realne zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania szpitali powiatowych, a tym samym dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom województwa śląskiego” – napisali we wspólnym stanowisku, które po spotkaniu złożyli w ministerstwie.

Podczas spotkania szpitale zrzeszone w Związku zwracały uwagę przede wszystkim na znaczne niedoszacowanie procedur, brak środków finansowych na pokrycie wszystkich wymaganych przepisami prawa wzrostów wynagrodzeń, nieuwzględnienie w propozycjach planów rzeczowo-finansowych na II półrocze 2018 r. świadczeń wykonanych  w poprzednim okresie rozliczeniowym ponad limity wynikające z ryczałtu PSZ oraz nieuwzględnienie w przyznanej wysokości ryczałtu realnych potrzeb zdrowotnych społeczności lokalnych.

– Póki co wiceminister Miłkowski zadeklarował, że znajdą się pieniądze na pokrycie wzrostu kosztów wynagrodzeń w szpitalach. Liczymy na dalszy dialog w pozostałych kwestiach – podsumował spotkanie Mariusz Wołosz, wiceprezes ZSzPWŚ.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej