Społecznicy z akcji #BYTOMtoNIEhasiok oficjalnie poparli Mariusza Wołosza

Twórcy akcji #BYTOMtoNIEhasiok udzielili oficjalnego poparcia Mariuszowi Wołoszowi, kandydatowi na prezydenta Bytomia z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Akcja #BYTOMtoNIEhasiok ma ogromny potencjał. To głównie dzięki niej, w grudniowym referendum w sprawie odwołania aktualnego prezydenta Bytomia wzięło udział blisko 20 tys. mieszkańców.

Teraz, społecznicy, którzy stworzyli ten ruch, oficjalnie poparli Mariusza Wołosza w wyborach na prezydenta Bytomia. Dzięki temu kandydat może korzystać z oficjalnego logo akcji. Hasło #BYTOMtoNIEhasiok od dzisiaj jest też oficjalnym hasłem jego kampanii.

A co w zamian? Kandydat zawarł ze społecznikami porozumienie, w którym pisemnie zobowiązał się, że po wygranych wyborach podejmie zdecydowane działania w sprawie likwidacji nielegalnych składowisk odpadów na terenie miasta.

Do symbolicznego podpisania porozumienia doszło nieopodal nielegalnego składowiska niebezpiecznych odpadów przy ul. Magdaleny – za sprawą reporterów programu telewizyjnego „Uwaga!” – jednego z „najsłynniejszych” w kraju.

– Na mocy zawartego porozumienia rekomendujemy kandydaturę Mariusza Wołosza na prezydenta Bytomia i tym samym bierzemy odpowiedzialność przed mieszkańcami także za to, aby po wygranych wyborach postulaty zostały spełnione – mówi Stanisław Stajer, współtwórca akcji #BYTOMtoNIEhasiok.

– To poparcie wiele dla mnie znaczy. Bytom może nie będzie uzdrowiskiem, ale wciąż może być czysty i przyjazny – komentuje Mariusz Wołosz.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej