Budynek interny po remoncie generalnym czeka na pacjentów

Zakończył się najważniejszy i najtrudniejszy etap największego remontu w historii stuletniego Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach. Po siedmiu miesiącach prac, dobiegła końca przebudowa tzw. budynku interny. Remont został sfinansowany z budżetu miasta Mysłowice oraz w części dotyczącej termomodernizacji, ze środków otrzymanych z Mechanizmu Finansowego EOG.

W budynku „A” mieściły się do tej pory oddział wewnętrzny i rehabilitacyjny. Po kompleksowej przebudowie zabytkowego budynku, pierwsze i drugie piętro zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego. Do tej pory na dwóch piętrach budynku znajdowało się 11 sal oddziału wewnętrznego oraz 8 sal oddziału rehabilitacji. Na obu oddziałach znajdowało się 65 łóżek (45 było przeznaczonych dla pacjentów interny). Po remoncie, oddział wewnętrzny będzie dysponował 45 łóżkami w 20 salach. Do wyremontowanego obiektu wrócą również laboratorium, apteka i szpitalna kaplica oraz Recepcja.

– Skutki remontu odczują przede wszystkim pacjenci naszego szpitala. Do ich dyspozycji są mniejsze niż do tej pory sale, z których większość wyposażona jest we własną łazienkę – mówi Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 im. dr Tadeusza Boczonia w Mysłowicach.

 W odnowionym budynku "A" będzie 16 sal z toaletami oraz 4 z łazienką po drugiej stronie korytarza. Wcześniej na każdym z dwóch pięter znajdowała się jedna toaleta damska, łazienka z kabinami prysznicowymi dla Pań, łazienka wraz z toaletą dla Panów oraz toaleta dla niepełnosprawnych.

Oddział wewnętrzny zyskał również nowe łóżka oraz nowoczesne meble. Pomieszczenia w budynku „A” zostały podzielone na mniejsze, a modernizacja objęła również  instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną oraz centralne ogrzewanie. Pomieszczenie apteki dostosowano natomiast do wymogów Prawa Farmaceutycznego.

We wszystkich salach budynku "A" będzie działał system telewizji, nowością dla pacjentów będzie możliwość skorzystania z sieci wi-fi oraz doładowania telefonu komórkowego. Pacjenci, po dokonaniu płatności w specjalnym wpłatomacie, będą musieli wybrać jedynie numer telewizora, który znajduje się w ich sali. W przypadku internetu automat wydrukuje jednorazowy login i hasło. Telefon doładujemy w podobny sposób, po wybraniu operatora i opłaceniu doładowania, otrzymamy wydruk z instrukcją postępowania. Docelowo w całym Szpitalu ma się pojawić 41 odbiorników telewizyjnych.

Modernizacja budynku interny to koszt około 4,5 mln złotych, który został sfinansowany z budżetu miasta Mysłowice. Dodatkowo, budynek "A" objął również wart 4 mln złotych projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii dla całego Szpitala. Jest on finansowany prawie w 80 procentach z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz przy wkładzie własnym budżetu miasta. Projekt obejmuje również pozostałe budynki Szpitala wraz z budynkiem Administracji.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej