Dyrektor Szpitala nr 2 stara się o kolejne fundusze unijne

Niewykorzystane pomieszczenia starego bloku operacyjnego w Pawilonie B Szpitala numer 2 w Mysłowicach mogą wkrótce stać się nowoczesnym centrum diagnostycznym m.in. chorób onkologicznych. Lecznica ubiega się bowiem o środki na ten cel z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Chcemy wykorzystać pomieszczenia w budynku chirurgii o łącznej powierzchni 169 metrów kwadratowych – tłumaczy Mariusz Wołosz, dyrektor szpitala. – Ta inwestycja pozwoli zarówno dostosować pomieszczenia, jak i zakupić wysokiej klasy sprzęt. Dzięki temu stworzymy centrum diagnozowania chorób przewodu pokarmowego, układu krążenia, a także onkologicznych z prawdziwego zdarzenia.

Wniosek „Rozbudowa i doposażenie bazy diagnostycznej Szpitala Nr 2 w Mysłowicach w zakresie diagnostyki chorób układu krążenia, diagnostyki i profilaktyki chorób nowotworowych przewodu pokarmowego” został już pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Śląskiego, w ramach Instrumentu Oceny Wniosków Inwestycyjnych w Sektorze Zdrowia (JOWISZ). Dziś złożono go w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

W przesłanym do ministra piśmie dyrektor Mariusz Wołosz argumentuje, że Oddział Okulistyczny jest jednym z najlepiej działających tego typu jednostek w kraju i cieszy się ogromnym zaufaniem pacjentów i środowiska.

– Likwidacja Oddziału zdecydowanie pogorszy sytuacje związaną z dostępem do świadczeń na Oddziale Okulistycznym w powiecie mysłowickim oraz okolicznych miejscowościach – czytamy w wystosowanym apelu.

– Nasz oddział jest jednym z najbardziej renomowanych w regionie. Nikt, zarówno my jak i pacjenci, nie ma wątpliwości, że powinien dalej funkcjonować.  – podkreśla Wołosz. – Na oddział trafiają osoby z poważnymi schorzeniami oczu. Tam i w poradni pomagamy kilku tysiącom pacjentów rocznie. Zdajemy sobie sprawę, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Stąd nasz apel – dodaje.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej