Kandydaci do Rady Miejskiej i ich priorytety

Nasi kandydaci do bytomskiej Rady Miejskiej, to z jednej strony dobrze znane nazwiska z pracy w tej instytucji, a z drugiej wielu bezpartyjnych społeczników, zaangażowanych m.in. w działania projektu Bytom to nie hasiok. To ludzie w różnym wieku, z różnym doświadczeniem zawodowym i życiowym. Poniżej znajdziecie sylwetki wszystkich członków naszej drużyny.

Z kolei 21 października szukajcie ich na liście nr 4. Serdecznie polecam Każdą i Każdego z nich!

 

Okręg 1: Miechowice, Bobrek, Karb

Priorytety:

1. Rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, zwłaszcza w oparciu o tereny zielone.

2. Walka z nielegalnym składowaniem odpadów.

3. Wsparcie dla osób dotkniętych skutkami eksploatacji górniczej.

4. Budowa infrastruktury sportowej oraz rowerowej, w tym bieżni lekkoatletycznej.

5. Budowa i rozbudowa placów zabaw oraz miejsc aktywności seniorów.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

1. Michał Staniszewski (32 l.) – informatyk, adiunkt na Politechnice Śląskiej, kierownik prac badawczo-rozwojowych w prywatnej spółce. Doradca Jerzego Buzka, radny Rady Miejskiej w Bytomiu dwóch kadencji, przewodniczący stowarzyszenia „Nasze Miechowice”. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów.

2. Arkadiusz Rusnak (41 l.) – politolog, przedsiębiorca, członek Zarządu Stowarzyszenia „STOP BANKOWEMU BEZPRAWIU” Region Płd. Bytomski społecznik – wspiera osoby poszkodowane przez instytucje finansowe. Pomysłodawca prac modernizacyjnych ul. Jaśminowej, Wierzbowej na Osiedlu „Domków Fińskich”. Szczęśliwy mąż Żony Wiolety, dumny Tata Leny i Kamila.

3. Edyta Maj (30 l.) – absolwentka Uniwersytetu 13 w Paryżu. Przewodniczka psa Lucy w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. Zainicjowała powrót cyklicznych spacerów z podopiecznymi schroniska w Miechowicach. Aktywnie uczestniczy w akcji Bytom to nie hasiok i walczy o czyste miasto.

4. Piotr Szymański (45 l.) – doświadczony menadżer, studiował samorząd terytorialny. Ojciec dwójki dzieci, przewodniczący Rady Rodziców przy SP33. Społecznik, inicjator wielu imprez sportowych dla dzieci. Miłośnik sportu i uczestnik wielu charytatywnych imprez biegowych.

5. Aleksander Zdebel (43 l.) – absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Akademii Wychowania Fizycznego, nauczyciel historii, wychowania fizycznego, trener motoryki. Od 19 lat nauczyciel, od 10 lat menadżer. Z powodzeniem pozyskuje środki finansowe na potrzeby szkoły. Chce aby nasze miasto było bezpieczne dla seniorów i przyjazne czworonogom.

6. Justyna Maruszczak (45 l.) – wykształcenie wyższe ekonomiczne. Pracownik administracyjny. Mężatka, matka dwójki dzieci. Miłośniczka historii. Lubi aktywnie spędzać czas.

7. Katarzyna Jaksik-Lądwik (35 l.) – ukończyła studia na wydziale politologii w specjalizacji dziennikarstwo i PR. Mama trzech córek, które wychowuje samotnie. Bytomianka z dziada, pradziada. Społecznik z nieskrępowaną potrzebą niesienia pomocy. Wielka marzycielka i niepoprawna optymistka.

 

 

Okręg 2: Szombierki, Łagiewniki

Priorytety:

1. Drogi rowerowe do Centrum miasta - wzdłuż ul. Zabrzańskiej i ul. Modrzewskiego.

2. Remonty nawierzchni ulic i chodników i zagospodarowanie terenów zielonych.

3. Ciąg pieszo-rowerowy od ul. Rostkowskiego (Szombierki) do ul. Pułaskiego (Centrum).

4. Budowa basenu krytego przy hali na Skarpie.

5. Ograniczenie niskiej emisji poprzez kompleksową likwidację istniejących, nieefektywnych źródeł ciepła.

6. Budowa integracyjnego, nowoczesnego, wielofunkcyjnego parku zabaw na Fazańcu.

7. Budowa wiaduktu drogowego od Centrum do ul. Zabrzańskiej i ul. Łagiewnickiej.

8. Rewitalizacja Parku Łagiewnickiego.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

1. Joanna Stępień (52 l.) – ekonomistka, menadżerka. Od lat zaangażowana w działalność doradczą z zakresu zarządzania i rozwoju firm. Społeczniczka, organizatorka wielu akcji rozwijających świadomość społeczną. Radna od 2012 r. Rowerzystka. Optymistka. Uwielbia czytać książki. Dumna mama Ady. Bytom to dla niej życiowa pasja!

2. Grzegorz Pawlus (38 l.) – od 15 lat nauczyciel w Gimnazjum nr 7, obecnie SP 45. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych Zarządzanie w Oświacie IDN Katowice. Mąż i ojciec żywiołowej 5-latki. Od 5 lat pełni społecznie funkcję członka zarządu Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego. Sport dzieci i młodzieży jest mu szczególnie bliski.

3. Katarzyna Kukuła (18 l.) – licealistka, ambitna aktywistka społeczna, walczy o prawa zwierząt. Wolontariuszka, organizatorka wielu wydarzeń społecznych. Jej pasją jest ratownictwo medyczne oraz psychologia kliniczna. Chce zmieniać miasto, by było bardziej przyjazne dla mieszkańców.

4. Jolanta Strzelecka (61 l.) – bezpartyjna kandydatka, bytomianka od urodzenia. Emerytowana nauczycielka, która przepracowała w bytomskich szkołach 36 lat. Była dyrektor ZSZ Huty Zygmunt SA w Łagiewnikach.

5. Norbert Respondek (59 l.) – rodowity Ślązak. „Synek, ty nigdy nie rób nic bardzo dobrze i nigdy nie rób nic dostatecznie - Ty zawsze rób wszystko dobrze” – powiedziała mu jego Oma przed śmiercią. I tak też robi.

6. Krzysztof Gawenda (28 l.) – absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej i penitencjarystyki, były społeczny kurator sądowy, były wychowawca Domu Dziecka ,,Stanica” w Katowicach. Lokalny społecznik. Bytomianin od urodzenia.

7. Paweł Wittich (39 l.) – od 12 lat dba o bezpieczeństwo w polskich miastach, wdrażając skuteczne systemy monitoringu. Z sukcesem uporządkował swoją najbliższą okolicę w Szombierkach. Mąż i ojciec. Wolny czas spędza, jeżdżąc po Bytomiu na rowerze. Syn nauczycieli – Jerzego i Krystyny Wittich.

 

 

Okręg 3: Stroszek, Stolarzowice, Sucha Góra, Górniki

Priorytety:

1. Budowa i rozbudowa placów zabaw, utworzenie stref bezpieczeństwa przy szkołach.

2. Remont nawierzchni ulic i chodników, więcej zieleni i ławek.

3. Utworzenie miejsc spotkań dla seniorów i nie tylko.

4. Budowa centrum przesiadkowego i miejsc parkingowych.

5. Poprawa komunikacji publicznej, w tym autobus nocny.

6. Budowa ścieżek rowerowych do centrum, pozostałych dzielnic i Tarnowskich Gór.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

1. Michał Bieda (33 l.) – od lat aktywnie działa na rzecz poprawy jakości życia w Bytomiu. Studia z administracji samorządowej pozwalają mu skutecznie rozwiązywać problemy zgłaszane przez bytomian. Chce, aby Bytom był czysty i dawał perspektywę wygodnego życia i dobrej pracy dla wszystkich mieszkańców.

2. Michał Misiaszek (32 l.) – bezpartyjny kandydat do Rady Miejskiej. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, dyrektor zarządzający w korporacji, 12 lat doświadczenia w finansach i bankowości. Prywatnie kochający mąż i tata Antoniny i Lucjana.

3. Maria Żyła (61 l.) – teolog, pedagog, krytyczna, zdecydowana. Przez wiele lat pracy zawodowej w placówkach oświatowych zdobyła doświadczenie we wspieraniu dzieci, młodzieży i rodzin. Jako radna chce aktywnie działać na rzecz wsparcia miasta dla rodzin.

4. Katarzyna Hellfeuer (37 l.) – mgr inż. zarządzania zasobami ludzkimi, ukończyła również kierunek podatki i prawo podatkowe. zawodowo Główna Księgowa, rodzinnie żona i mama trzech córek. Jako ekspertka chce pomóc w odbudowie finansów miasta, wspierać przedsiębiorczość i rozwój bytomskiej gospodarki.

5. Arkadiusz Szymaniak (55 l.) – operator ciężkiego sprzętu budowlanego. Prywatnie mąż, ojciec i dziadek.

6. Justyna Ogierman (39 l.) – opiekun medyczny, szczęśliwa mężatka oraz matka dwóch synów. Pracuje w przedszkolu. Cechuje ją uczciwość, upór w dążeniu do celu oraz umiejętność słuchania ludzi.

7. Wojciech Bryś (38 l.) – specjalista ds. inwestycji i gospodarki odpadami, 15 lat doświadczenia na stanowiskach zarządczych w branży produkcyjnej, górniczej i odpadowej. Absolwent Politechniki Śląskiej. Członek Stowarzyszenia Zielona Ziemia, do 2015 wiceprezes TSPN Nadzieja Bytom. Mąż i ojciec dwójki dzieci.

 

 

Okręg 4: Śródmieście Wschód, Rozbark, Arki Bożka

Priorytety:

1. Budowa boisk i placów zabaw.

2. Remont nawierzchni ulic i chodników, więcej zieleni i ławek.

3. Budowa centrum przesiadkowego.

4. Remonty kamienic oraz rewitalizacja podwórek i placów.

5. Utworzenie stref rekreacji i wypoczynku dla dzieci, rodziców i seniorów.

6. Połączenie Centrum miasta z dzielnicami poprzez drogi i ścieżki rowerowe.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

1. Mariusz Wołosz (41 l.) – współtwórca i wiceprezes zarządu Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, od 2014 r. dyrektor Szpitala nr 2 w Mysłowicach. Działacz społeczny – prezes Stowarzyszenia Bytom Przyjazne Miasto i radny Rady Miejskiej w Bytomiu od 2002 r. W latach 2010-2012 wiceprezydent Bytomia ds. służby zdrowia i polityki społecznej. Mąż i ojciec.

2. Grzegorz Nowak (48 l.) – ekonomista, zawodowo związany ze służbą zdrowia. Były dyrektor NFZ oraz kilku szpitali na Śląsku, w tym Szpitala nr 1 w Bytomiu. Były radny i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu. Społecznik, oddany sprawie Bytomia. Kochający mąż i ojciec trójki cudownych dzieci.

3. Magdalena Goik (47 l.) – aktywna działaczka społeczna, prezeska Fundacji Historii Kobiet, uhonorowana za swoją działalność tytułem Bytomianki Zimy 2012. Propagatorka Bytomia – autorka książek o Bytomiu i jego historii, działaczka na rzecz Szlaku św. Jakuba, który także przechodzi przez Bytom.

4. Mirosława Neidek (41 l.) – społeczniczka zaangażowana w poprawę życia mieszkańców Bytomia. Lokalnej społeczności zasłużyła się walką o odbudowę boiska szkolnego, teraz planuje budowę bezpiecznych placów zabaw. Mężatka z dwójką dzieci.

5. Joanna Musielak (52 l.) – założycielka grupy Bytom był i jest piękny, wiceprezes stowarzyszenia Wrazidlok Całe życie w dzielnicy Rozbark. Natura włóczykija, wrażliwa na piękno bytomskiej architektury. Będzie walczyć o Rozbark, a w szczególności o zieleń w dzielnicy.

6. Maciej Siciński (73 l.) – emerytowany inżynier górnik, pracował w kopalniach Bytom i Powstańców Śląskich. Założyciel klubu Pyrlik, szef programu klubu i festiwalu Mulimare. Działacz w Towarzystwie Miłośników Bytomia. Mąż, ojciec i dziadek.

7. Paweł Winiarski (43 l.) – społecznik i przedsiębiorca, mąż i tata 3 dzieci. Współtwórca Inicjatywy ulicy Mickiewicza, stowarzyszenia Miasto Dla Mieszkańców oraz kampanii Pucuj, Glancuj Bytom, w ramach których współtworzył i uczestniczył w szeregu działań prospołecznych: festynów sąsiedzkich, spacerów historycznych, badań społecznych, debat i akcji profrekwencyjnych. Entuzjasta budżetu obywatelskiego i partycypacyjnego (turkusowego) zarządzania.

 

 

Okręg 5: Śródmieście Zachód

Priorytety:

1. Remonty kamienic oraz zagospodarowanie podwórek i placów.

2. Likwidacja składowisk odpadów oraz poprawa czystości ulic, placów i podwórek.

3. Utworzenie stref bezpieczeństwa przy szkołach, przedszkolach i placach zabaw.

4. Utworzenie w Parku Miejskim stref rekreacji i wypoczynku dla dzieci, rodziców i seniorów.

5. Modernizacja lodowiska i skateparku.

6. Uporządkowanie systemu parkowania z preferencjami dla mieszkańców.

Kandydaci do Rady Miejskiej:

1. Jacek Brzezinka (52 l.) – Z Bytomiem związane jest całe moje życie. Tu się urodziłem, założyłem rodzinę, podjąłem pierwszą pracę i od wielu lat angażuję się w sprawy publiczne. Dzięki Waszym głosom byłem posłem na Sejm RP VI i VII kadencji, a wcześniej radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej rzetelnie i skutecznie wypełniając powierzone mi zadania. Swoją wiedzą i umiejętnościami chcę nadal służyć Wam i naszemu miastu.

2. Maciej Gajos (35 l.) – bytomianin, społecznik. Jako pierwszy stawił czoła mafii śmieciowej i zwożeniu odpadów do naszego miasta, gdzie dzisiaj bezwzględnie i konsekwentnie kontynuuje walkę z tym procederem. Zawodowo od 15 lat związany z transportem kolejowym.

3. Aleksandra Prajs (40 l.) – pasjonatka Bytomia, doświadczona anglistka, mama dwójki nastolatków, społeczniczka, pomysłodawczyni inicjatywy Piękna Strona Miasta, współorganizatorka Czarnego Protestu, aktywistka “Bytom to nie hasiok”, do Rady Miejskiej startuje z ramienia stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej.

4. Adam Fras (47 l.) – związany z Bytomiem i od 40 lat ze sportem. Były zawodnik, trener i prezes hokejowej Polonii, nauczyciel i wychowawca bytomskich szkół. Obecnie szef wyszkolenia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach.

5. Teresa Polak (49 l.) – bytomianka, szczęśliwa żona i mama trójki dorosłych dzieci, pielęgniarka od blisko 30 lat pracująca w bytomskiej służbie zdrowia. Kandyduję, bo system opieki zdrowotnej w Bytomiu wymaga zmian. Znam potrzeby pacjentów i oczekiwania pracowników służby zdrowia. Chcę, by głos doświadczonej pielęgniarki był mocnym głosem doradczym w określaniu kierunków zmian w służbie zdrowia i priorytetów profilaktyki zdrowotnej w naszym mieście.

6. Zofia Wielgus (60 l.) – absolwentka UE w Katowicach w zakresie gospodarki miejskiej. Lider grupy nieformalnej WM Matejki 48, w ramach której przeprowadziła 2 projekty - Śródmiejski Ogród Odnowy i Poznaj sąsiada w Ogrodzie Odnowy, promująca akcję „Posprzątaj po mnie, bo ja nie potrafię” oraz Bytom to nie hasiok.

7. Adam Mariański (27 l.) – od początku kariery zawodowej związany z handlem oraz sportem wyczynowym. Studiuje marketing i zarządzanie w Wyższej Szkole Bankowej. Organizator Bytom+ Slam Jam. Zawsze pomaga młodszym kolegom stawiać pierwsze kroki w jeździe na BMX. Zaręczony, tydzień po wyborach bierze ślub.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej