Super Mariusz uratuje Bytom?

Czy Super Mariusz uratuje Bytom? Już dzisiaj można się przekonać, grając za darmo na platformach iOS, Android oraz na: www.supermariusz.pl W ten niecodzienny sposób Mariusz Wołosz, kandydat na prezydenta Bytomia popierany przez Koalicję Obywatelską chce zawalczyć o uwagę i głosy wyborców. – Bytom wraca do gry – przekonuje.

 

To prawdopodobnie pierwsza gra w Polsce, stworzona specjalnie na potrzeby wyborów samorządowych. Skąd ten pomysł sztabu Mariusza Wołosza, kandydata na prezydenta Bytomia popieranego przez Koalicję Obywatelską? – Podczas ostatnich wyborów samorządowych, frekwencja wyborcza w Bytomiu wyniosła zaledwie 34 proc. Chcemy, aby więcej osób wzięło sprawy w swoje ręce i skorzystało z prawa głosu. Sięgamy więc po wszelkie środki, które mogą zaangażować mieszkańców – tłumaczy Mariusz Wołosz.

 

Scenariusz gry opiera się na głównych problemach, z którymi zmaga się Bytom. Każdy z trzech poziomów to inne wyzwanie dla głównego bohatera. Gracz wciela się w Super Mariusza, rozwiązuje łamigłówki i zadania zręcznościowe, by uratować miasto. W trakcie  rozgrywki przewijają się znane w mieście zagrożenia, takie jak spadające dachówki, śmieci czy smog. Lokalizacje poszczególnych poziomów to z kolei miejsca dobrze znane bytomianom. Tłem rozgrywki jest słynny tramwaj nr 38 kursujący po ulicy Piekarskiej, wodociągowa wieża ciśnień i Szyb Krystyna.

 

Na pierwszym poziomie Super Mariusz musi włączyć prąd w mieście i uruchomić tramwaj, żeby staruszka mogła bezpiecznie dostać się do centrum Bytomia na zakupy. Pomaga mu w tym Dozorca. Drugi poziom to problem z wodą. Gracz musi znaleźć dźwignię, która odetka rurę. Trzeci – finałowy level to walka ze śmieciowo-smogowym potworem, ostateczny ratunek mieszkańców miasta przed zanieczyszczeniami.

 

– To niskobudżetowa produkcja, ale mamy nadzieję, że dostarczy Internautom nieco rozrywki i przede wszystkim zachęci mieszkańców Bytomia do udziału w wyborach i procesie naprawy miasta. Gra opowiada o zaangażowaniu w drobne, lokalne sprawy, o współpracy i pomocy. Mam nadzieję, że pomoże w tym, aby Bytom wrócił do gry – mówi Mariusz Wołosz.

 

Aplikacja Super Mariusz jest bezpłatna, można ją pobrać na smartfony z systemami Android oraz iOS, a także zagrać w przeglądarce na stronie: www.supermariusz.pl. Co ważne, jest dostępna nawet od trzeciego roku życia.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej