Okulistyka w Mysłowicach bezpieczna do marca przyszłego roku

Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przedłużył do końca marca obowiązującą ze Szpitalem numer 2 w Mysłowicach umowę na udzielanie świadczeń na Oddziale Okulistycznym. Poinformował też o terminach konkursów na leczenie szpitalne w trybie hospitalizacji i programy zdrowotna lekowe.

– To ważna informacja, szczególnie dla pacjentów – komentuje wydany przez fundusz komunikat Mariusz Wołosz, dyrektor szpitala.

W czerwcu ŚO­W NFZ ogłosił w Biuletynie Informacji Publicznej lecznice zakwalifikowane do poszczególnych poziomów podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ), czyli tzw. sieci szpitali. Niestety, w zestawieniu zabrakło miejsca dla Oddziału Okulistycznego w mysłowickim szpitalu. 

W wydanym ostatnio komunikacie fundusz poinformował jednak o przedłużeniu do 31 marca 2018 roku umów ze świadczeniodawcami, którzy nie zostali zakwalifikowani do sieci szpitali, zarówno jeżeli chodzi o leczenie szpitale w trybie hospitalizacji, jak i programy zdrowotne lekowe.

NFZ poinformował również, że konkurs na leczenie szpitale w trybie hospitalizacji odbędzie się we wrześniu tego roku, a na programy zdrowotne lekowe – w listopadzie.

– Nasz oddział jest jednym z najlepszych w kraju i na pewno zrobimy wszystko, aby przetrwał –zapowiada udział mysłowickiego szpitala w konkursie Wołosz. – Rozwiązanie, które zaproponował fundusz na pewno daje nam możliwość złapania oddechu i odpowiedniego przygotowania się do tych postępowań – dodaje.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej