Udział w sukcesie dofinansowania projektów

Wiele spotkań, godziny przekonywania, ale było warto. Parafia św. Jacka w Bytomiu podpisała dzisiaj umowę na dofinansowanie dwóch projektów. Łącznie otrzyma ponad 23 mln zł i, jak podkreślał dzisiaj Wojciech Saługa – Marszałek Województwa Śląskiego, mam niemały udział w tym sukcesie.

Dzięki pierwszemu – „miękkiemu” projektowi 50 dzieci i 20 rodziców z Rozbarku i Śródmieścia skorzysta z pomocy tzw. streetworkerów (m.in. zakup tabletów, nauka języków obcych, opieka medyczna i stomatologiczna). Drugi – „twardy” to remont i konserwacja budynków parafii, która dzięki przeprowadzonym pracom będzie mogła rozszerzyć działalność kulturalną, edukacyjną i społeczną na swoim terenie. Gratuluję księdzu proboszczowi i życzę powodzenia w realizacji projektów.

Dzisiejszy sukces znakomicie pokazuje, że jeśli się chce, to można.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej