Kalendarium kampanii

Mariusz Wołosz swoją walkę w kampanii rozpoczął na bytomskim Rynku, 8 sierpnia. Co od tego czasu robił on i jego drużyna?

 

Oddam Bytom mieszkańcom, 8 sierpnia

Likwidacja nielegalnych wysypisk i wyrzucenie mafii śmieciowej z Bytomia, przywrócenie bezpieczeństwa mieszkańcom, włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem, uczynienie Bytomia atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem dla inwestorów oraz miastem przyjaznym dla mieszkańców – to najważniejsze postulaty, które ogłosił Mariusz Wołosz 8 sierpnia na bytomskim Rynku. Właśnie wtedy bezpartyjnego kandydata oficjalnie zaprezentowała Koalicja Obywatelska, która udzieliła mu poparcia.

Miasto jest w skrajnie trudnej sytuacji, skończył się czas półśrodków. Podczas tegorocznych wyborów samorządowych zdecydujemy, czy Bytom będzie śmietnikiem Polski i Europy, czy stanie się atrakcyjnym i przyjaznym miejscem na mapie metropolii. Przede mną czas ciężkiej pracy, aby uzmysłowić mieszkańcom, jak ważne to wybory dla naszego miasta.

 

Bobrek Zdrój, 21 sierpnia

Bobrek Zdrój, Karb Zdrój, Kropla Szombierek, Miechowiczanka, Stroszanka – takie wody mineralne rozdawał bytomianom Mariusz Wołosz. A przy okazji przekonywał, że wie, jak odwrócić losy miasta, które obecnie staje się śmietnikiem Polski i Europy.

Dzisiaj żartujemy, bo czym innym w kontekście panoszącej się mafii śmieciowej jest nazwa „Bobrek Zdrój”? Ale Bytom naprawdę może być czystym miastem – takim, w którym każdy chce żyć i pracować. Ja wiem, jak tego dokonać.

 

Super Mariusz uratuje Bytom, 6 września

Super Mariusz, to prawdopodobnie pierwsza gra w Polsce stworzona specjalnie na potrzeby wyborów samorządowych. Jej scenariusz opiera się na głównych problemach, z którymi zmaga się Bytom. Każdy z trzech poziomów to inne wyzwanie dla głównego bohatera. Gracz wciela się w Super Mariusza, rozwiązuje łamigłówki i zadania zręcznościowe, by uratować miasto. W trakcie  rozgrywki przewijają się znane w mieście zagrożenia, takie jak: spadające dachówki, śmieci czy smog. Lokalizacje poszczególnych poziomów to z kolei miejsca dobrze znane bytomianom. Tłem rozgrywki jest słynny tramwaj nr 38 kursujący po ulicy Piekarskiej, wodociągowa wieża ciśnień i Szyb Krystyna.

Zagraj bezpłatnie na: www.supermariusz.pl

To niskobudżetowa produkcja, ale mamy nadzieję, że dostarczy Internautom nieco rozrywki i przede wszystkim zachęci mieszkańców Bytomia do udziału w wyborach i procesie naprawy miasta. Gra opowiada o zaangażowaniu w drobne, lokalne sprawy, o współpracy i pomocy. Mam nadzieję, że pomoże w tym, aby Bytom wrócił do gry.

 

Społecznicy z akcji Bytom to nie hasiok poparli Mariusza Wołosza, 12 września

Akcja #BYTOMtoNIEhasiok to ogromny potencjał. To głównie dzięki niej, w grudniowym referendum w sprawie odwołania aktualnego prezydenta Bytomia wzięło udział blisko 20 tys. mieszkańców. Teraz społecznicy, którzy stworzyli ten ruch, oficjalnie poparli Mariusza Wołosza w wyborach na prezydenta Bytomia. Dzięki temu, kandydat może korzystać z oficjalnego logo akcji. Hasło #BYTOMtoNIEhasiok stało się też oficjalnym hasłem jego kampanii. A co w zamian? Kandydat zawarł ze społecznikami porozumienie, w którym pisemnie zobowiązał się, że po wygranych wyborach podejmie zdecydowane działania w sprawie likwidacji nielegalnych składowisk odpadów na terenie miasta. 

To poparcie wiele dla mnie znaczy. Bytom może nie będzie uzdrowiskiem, ale wciąż może być czysty i przyjazny.

 

Pomoc zamiast konwencji, 27 września

Kiedy większość komitetów zorganizowała już swoje konwencje, Mariusz Wołosz i radni startujący z list Koalicji Obywatelskiej w Bytomiu zrezygnowali z fanfar i balonów. Pieniądze, które mieli przeznaczyć na organizację wydarzenia, przekazali na rehabilitację rodzeństwa – Kingi i Mateusza, którzy chorują na zespół Joubert. – Bo od obietnic wolimy czyny – tłumaczyli kandydaci.

Na Facebooku ludzie regularnie pytają mnie z czego sfinansuję zobowiązania z programu wyborczego, bo przecież Bytom to biedne miasto. Odpowiadam wtedy, że rezygnujemy ze zbytków i przeznaczamy pieniądze tam, gdzie odczują to mieszkańcy. I to jest świetny przykład ilustrujący, jak to działa.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej