Mariusz Wołosz kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bytomia

Mariusz Wołosz, menadżer ochrony zdrowia i samorządowiec z 16-letnim doświadczeniem będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Bytomia. – Zlikwiduję nielegalne wysypiska i zwrócę miasto bytomianom – zapowiada Mariusz Wołosz.

Mariusz Wołosz to bytomianin od urodzenia, mąż i ojciec, doświadczony samorządowiec i menadżer – dyrektor szpitala nr 2 w Mysłowicach oraz wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego. Ale przede wszystkim człowiek, który wie jak rozprawić się z problemem nielegalnych wysypisk i mafią śmieciową, która panoszy się w Bytomiu. 

– Miasto jest w skrajnie trudnej sytuacji, skończył się czas półśrodków. Podczas tegorocznych wyborów samorządowych zdecydujemy, czy Bytom będzie śmietnikiem Polski i Europy, czy stanie się atrakcyjnym i przyjaznym miejscem na mapie metropolii. Przede mną czas ciężkiej pracy, aby uzmysłowić mieszkańcom, jak ważne to wybory dla naszego miasta – zapowiadał podczas dzisiejszego briefingu prasowego na bytomskim Rynku Mariusz Wołosz.

Komplementów kandydatowi nie szczędzili obecni na spotkaniu przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. – Bytomianie mawiają: ostatnia kadencja nie była dla miasta szczęśliwa. My mówimy: to nie kwestia szczęścia, a wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Koniec z fuszerką w zarządzaniu Bytomiem. Pora postawić na człowieka, który wie jak przywrócić temu pięknemu miastu dawną świetność – mówił Wojciech Saługa, przewodniczący PO w Regionie Śląskim i marszałek województwa śląskiego.

Ze słowami Wojciecha Saługi zgodziła się Barbara Dolniak, członek zarządu Nowoczesnej i wicemarszałek Sejmu, która pochodzi z Bytomia. – Cieszę się, że jest ktoś, kto sprawi, że moje miasto znów będzie miejscem, w którym każdy chce żyć i pracować – mówiła o Mariuszu Wołoszu. 

– Bytom stał się miastem bezprawia. Pora przywrócić porządek, rozliczyć winnych zaniedbań. To miasto, które ma piękną  historię i jestem przekonany, że dzięki Mariuszowi Wołoszowi będzie to historia z happy endem – argumentował z kolei Borys Budka, wiceprzewodniczący PO, poseł na Sejm RP i były minister sprawiedliwości.

Jako rasowy menadżer kandydat popierany przez Koalicję Obywatelską chce zawrzeć z mieszkańcami kontrakt – pięć postulatów na pięć lat rządzenia Bytomiem, tak aby każdy mógł go rozliczyć z przedwyborczych obietnic. Likwidacja nielegalnych wysypisk i wyrzucenie mafii śmieciowej z Bytomia, przywrócenie bezpieczeństwa mieszkańcom, włączenie mieszkańców w proces zarządzania miastem, uczynienie Bytomia atrakcyjnym i wiarygodnym partnerem dla inwestorów oraz miastem przyjaznym dla mieszkańców – te pięć punktów znalazły się w Umowie dla Bytomia, którą zaprezentował kandydat PO i Nowoczesnej.

– Obok problemów Bytomia przeszło państwo, wielkie partie i biznes. Pora to wreszcie zmienić. Mariusz Wołosz zyskał poparcie drugiej największej siły politycznej w kraju i zarówno teraz – przed wyborami, jak po swoim zwycięstwie może liczyć na naszą pełną pomoc – deklarował Jerzy Meysztowicz, wiceprzewodniczący Nowoczesnej i Poseł na Sejm RP.

– Koniec z arogancją władzy. Miasto jest naszym wspólnym dobrem i razem musimy wziąć odpowiedzialność za jego dalszy los. Tylko od nas zależy czy utoniemy w śmieciach, czy znowu poczujemy dumę na dźwięk słowa „Bytom” – podsumował Mariusz Wołosz.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej