Bytom może być czystym i przyjaznym miastem

Dzisiaj w samym centrum miasta przekonywał o tym Mariusz Wołosz – wieloletni radny miejski i kandydat na prezydenta Bytomia, który przedstawiając szczegóły swojego programu wyborczego z zakresu ekologii rozdawał mieszkańcom wody mineralne: Bobrek Zdrój, Karb Zdrój, Miechowiczankę, Kroplę Szombierek i Stroszankę. 

Wkrótce wody mineralne od kandydata popieranego przez Koalicję Obywatelską otrzymają też mieszkańcy w dzielnicach. W ten nietypowy sposób, Mariusz Wołosz chce przekonać bytomian, że warto na niego zagłosować w wyborach, które odbędą się dokładnie za dwa miesiące – 21 października. Jak przekonywał – wie, jak odwrócić losy miasta, które obecnie staje się śmietnikiem Polski i Europy.

– Dzisiaj żartujemy, bo czym innym w kontekście panoszącej się mafii śmieciowej jest nazwa „Bobrek Zdrój”? Ale Bytom naprawdę może być czystym miastem – takim, w którym każdy chce żyć i pracować. Ja wiem, jak tego dokonać – mówił mieszkańcom Mariusz Wołosz, kandydat na prezydenta Bytomia popierany przez Koalicję Obywatelską (Platformę Obywatelską oraz Nowoczesną). Podczas rozmów z przechodniami na ul. Dworcowej zdradził też, jaki ma pomysł na wygonienie z miasta mafii śmieciowej i likwidację nielegalnych składowisk odpadów:

– Są nowoczesne technologie, które pozwolą nam zutylizować już zgromadzone odpady. I metody, dzięki którym unikniemy zwożenia do miasta kolejnych transportów: zmiana organizacji ruchu w miejscach szczególnie narażonych i monitoring wjeżdżających do miasta ciężarówek – mówił Mariusz Wołosz.

Jednakże, śmieci to nie jedyny problem Bytomia. Na co dzień mieszkańcy skarżą się na odór i smog. Pierwszy zniknie razem ze śmieciami, ale walka ze smogiem to osobne wyzwanie. — W chłodnych miesiącach smog doskwiera wszystkim mieszkańcom metropolii, ale Bytom walczył dotychczas z tym problemem wyjątkowo nieefektywnie. A wystarczy postarać się o zwiększenie puli dopłat do ekologicznych pieców i przyłączy do sieci ciepłowniczej, stały monitoring emisji zanieczyszczeń czy uprzywilejować komunikację publiczną i rowerzystów – wyliczał Mariusz Wołosz.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej