Polski Szpital 2017 – Mariusz Wołosz po debacie podczas EEC 2017

Mariusz Wołosz, wiceprezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego był jednym z panelistów debaty “Polski szpital 2017” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

– Wszystkie szpitale będące członkami naszego Związku znajdą się w prognozowanej sieci szpitali – podkreślał podczas Kongresu Mariusz Wołosz.

– Trzeba zrobić wszystko by szpitale powiatowe, jeśli mają pacjentów i kadrę, nie były zamykane, bo nie ma innej drogi utrzymania dostępności do świadczeń – kontynuował.

Zdaniem wiceprezesa Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego zakres usług świadczonych pacjentom przez miejscowe szpitale i poradnie przyszpitalne powinien być większy niż dotychczas.

– Pacjent czuje się bezpiecznie w swoim mieście, jeśli wie, że na miejscu ma szpital i zespół poradni specjalistycznych. To ważne, szczególnie w kontekście społeczeństwa, które się starzeje – mówił prezes Wołosz.

Biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok

Widzieliście już nasz biuletyn #BYTOMtoNIEhasiok? W środku znajdziecie takie materiały, jak m.in.:

  • Kalendarium kampanii – w drodze do wyborów 2018,
  • Program wyborczy – tylko realne zobowiązania dla Bytomia,
  • Kandydaci do Rady Miejskiej z listy nr 4 – poznaj drużynę, która uratuje miasto,
  • Wywiad – rozmowa z Mariuszem Wołoszem,
  • Jak głosować – krótki przewodnik na 21 października.

Zapraszam do lektury.

 

czytaj więcej

Sesja Inauguracyjna

Dzisiaj podczas sesji inauguracyjnej, w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego, złożyłem przysięgę: „Obejmując urząd prezydenta miasta, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta”.

Relację wideo z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

czytaj więcej

Odwiedziny w przedszkolu "Niezapominajka"

Kilka zdjęć z dzisiejszego poranka. W rolach głównych przedszkolaki z „Niezapominajki”.

A przy okazji propozycja: już jako prezydent Bytomia chciałbym odwiedzać szkoły podstawowe i średnie w naszym mieście. Jeśli chcielibyście mnie zaprosić napiszcie na skrzynkę pocztową spotkajmysie@mariuszwolosz.pl, dlaczego akurat to u Was powinienem się pojawić w pierwszej kolejności. Obiecuję, że podczas spotkań odpowiem na każde pytanie.

czytaj więcej